Титаник II повторно ќе заплови во 2022 година

На почетокот на 20-тите години, бил направен, како што на сите им е добро познато прекуокеанскиот брод, долг 269 метри, широк 28 метри и тежок 46.000 тони. Титаник на првото прекуокеанско патување тргнал од британското пристаниште Саутхемптон, но ова патување завршило трагично, и за зал не ги оправда мислењата и фактите дека е брод со

Прочитај повеќе

Survival Constructions - џемпер кој ќе ви помогне да преживеете!

Во соработка со Claudine Pieters од Техничкиот универзитети во Ајндховен, Ева, креирала специјален џемпер кој детектира загадување на воздухот и во зависност од тоа го менува својот изглед.

Прочитај повеќе

Заборавете на макаронс. Ова се моментално најпопуларните и најфотогенични колачи на Инстаграм

„Оџак торта“ е традиционален колач со потекло од Унгарија, и е совршена комбинација од сладолед и топол колач, а есента e право време кога да го пробате. И само да ве предупредиме, ако продолжите да се скролате надолу, веднаш ќе ви се отвори апетит да каснете нешто благо.Нешто вакво на пример ...

Прочитај повеќе

Ова парче мебел никогаш нема да ви се здосади!

Оваа година на Неделата за дизајн во Милано, беше презентирана софа, изработена од страна на меѓународната асоцијација за дизајн и иновации Карло Рати Асочати, со помош на Витра. Софата Lift-Bit е уникатен мебел што се трансформира од софа во столица, кревет, масичка, со други зборови во што вие ќе посакате. Ова парче мебел се состои од кластер

Прочитај повеќе

Животни ситуации кои сигурно не ги очекувавте!

Животот е полн со изненадувања. Понекогаш кога најмалку очекувате работите тргнуваат во погрешен правец. Но, овие луѓе дефинитивно имале лош ден. Погледнете го видеото!

Прочитај повеќе

Уште една потврда дека вашиот миленик ви е најдобар пријател!

Запознајте ја Yaoyao Ma Van As, илустратор чиј миленик истовремено е и нејзин најдобар пријател и непресушен извор на инспирација кога станува збор за создавање на нејзините креативни и забавни цртежи. Yaoyao Ma Van As својот миленик Паркер започнала да го чува пред четири години и од тогаш се асполутно неразделни. Целта на моите дела, како што в

Прочитај повеќе

N/A