Кои физички вежби се дозволени за време на бременоста?

Соодветната исхрана и физичка активност за време на бременоста придонесува за правилен развој на бебето. Експертите советуваат како правилно да се практикуваат физичките активности за време на бременоста ... Вежбањето за време на бременост е добро за вас, како и за вашето бебе. Затоа е препорачливо редовно да се практикува ако сé е во ред со

Прочитај повеќе

Познат психијатар открива како да се справите со сите препреки во животот!

Без оглед на изворот на вашата нервоза, никогаш не е предоцна да се справите со ситуацијата, и смирено да продолжите понатаму. Но, што ако сте соочени со проблем и не сте сигурни како да го надминете и да го решите?Секој од нас секојдневно се соочува со препреки, па затоа е важно да ја задржите главата исправена, без оглед на тежината на

Прочитај повеќе

6 навики на луѓето кои успешно ги менаџираат своите финансии

Секој од нас знае барем еден пријател чии финансии изгледаат совршено средени. Тие скоро секогаш ја знаеат точната сума во нивната банкарска сметка, никогаш не се под притисок да се чека на првиот ден од месецот да добијат плата.Сите ние би сакале да припаѓаме на оваа моќна група, н таквото знаење не доаѓа само по себе. Добра вест е дека со малку

Прочитај повеќе

11 работи кои сите љубители на чај треба да ги знаат

Чаеви имаат многу различни потекло. Повеќето чаеви (црн, зелен и бел) потекнуваат од растението Камелија и природно се богати со кофеин. Билните чаеви се мешавина од сушени билки, овошја или цвеќе како камилица или ехинацеа. Црвениот чај, со потекло од Јужна Африка, спаѓа во посебна категорија на растенија. 1.Совршената температура на водата вари

Прочитај повеќе

​Не ја оставајте косата влажна долго по миењето!

Овој мал ритуал што го практикувате е всушност виновен зошто вашата коса не е онаква каква што сакате да биде !Особено во лето, кога е топло, мислите дека и правите услуга на вашата коса со тоа што не ја сушите со фен, но напротив.

Прочитај повеќе

6 познати дами кои станале мајки благодарение на IVF

Во последниве 40тина година една од најпопуларните и најдобри методи која им помогнала на повеќе од милион жени да станат мајки е вештачкото ин витро оплодување кое станува се поактуелно како начин за сите оние кои се справуваат со проблеми при зачнувањето. И досега сигурно сте слушнале еден куп приказни како патот е долг и трнлив, но задоволствот

Прочитај повеќе

N/A