Хостел од ланецот Generator, овојпат во Мајами!

Познатиот ланец на хостели, Generator, со веќе 13 објекти ширум Европа, овој пат реши да ги прошири своите граници и да отиде малку подалеку. А зошто подалеку да не бидат токму плажите на Мајами.

Прочитај повеќе

Хотел Кабуки: вкусoт на Јапонија во Сан Франциско, Калифорнија

Дизајниран од дизајнер за ентериер и компанијата за брендирање MARKZEFF, хотелот Кабуки неодамна беше реновиран, со нов ентериер инспириран од јапонските влијанија. Марк Зеф, директор на истоимената фирма, вели:

Прочитај повеќе

Водопад на облакодер во Кина!

Можеби една од најфасцинантните работи кои ги создала природата се токму водопадите. Луѓето секојдневно патуваат и минуваат илјадници километри токму за да ги посетат најпознатитее водопади ширум светот. Но, градежна компанија од Кина, Guizhou Ludiya Property Management, добила несекојдневна идеја, да изгради водопад на облакодер. И додека светот

Прочитај повеќе

„The Shoreline Hotel Waikiki“ - најкреативниот хотел на Хаваи!

Што е првото нешто што ви паѓа на памет кога ќе помислите на Хаваи? Прекрасни хотели, широки плажи, палми, венчиња од цвеќе, коктели, супер одмор, забави.Меѓутоа токму тие прекрасни хотели биле инспирација за Dan Mazzarini од дизајнерското студио BHDM Design да создаде нешто сосема поинакво и креативно. Ентериерот на овој кул хотел воопшто не ас

Прочитај повеќе

The Serafina Beach Hotel - рај во Порторико!

ICRAVE e студио за најразлични видови дизајни и проектирање стационирано во Њујорк. Нивниот домен на работа опфаќа дизајнирање и креирање на куќи и вили со базени, канцералии, осветлување за ентериери итн. Нивниот последен и најголем проект е реновирањето и комплетно дизајнирање на ентериерот и екстериерот на прекрасниот комплекс кој се наоѓа на с

Прочитај повеќе

На отворено море - останете смирени!

Со оглед на тоа дека најголемиот дел од нас летото го поминуваат поркај море, трудејќи се максимално да се посветат на уживање, за момент забораваме колку може водата да биде опасна и сурова. Во продолжение ви подготвивме неколку совети што да направите ако се најдете на отврено море.

Прочитај повеќе

N/A