Од фармерки во гардероберот никогаш доста!

Од фармерки во гардероберот никогаш доста! Но, во принцип, ако добро размислите ќе сфатите дека има три модели од кои не се одвојувате, или народски кажано тие парчиња ви се пери-носи.

Прочитај повеќе

Survival Constructions - џемпер кој ќе ви помогне да преживеете!

Во соработка со Claudine Pieters од Техничкиот универзитети во Ајндховен, Ева, креирала специјален џемпер кој детектира загадување на воздухот и во зависност од тоа го менува својот изглед.

Прочитај повеќе

​Не ја оставајте косата влажна долго по миењето!

Овој мал ритуал што го практикувате е всушност виновен зошто вашата коса не е онаква каква што сакате да биде !Особено во лето, кога е топло, мислите дека и правите услуга на вашата коса со тоа што не ја сушите со фен, но напротив.

Прочитај повеќе

5 бои на лакови за нокти кои најдобро одговараат со потемнет тен

Иако повеќето девојки избираат лак за нокти според комбинации на облекување, летото е вистинско време да си поигратесо смелите бои. ... Треба да одите на одмор, или штотуку се вративте, поцрнети но немате идеја каков лак за нокти да изберете... Ние ќе ви помогнеме!Бело во сите нијансиБелиот лак е фаворизиран кај модните блогерки ширум светот

Прочитај повеќе

10 работи кои не сте ги знаеле за модниот гигант ZARA

Брендот е основан од страна на Армансио Отега и неговата тогашна партнерка Росалиа Мера. Првата продавница на ZARA е отворена во Шпанија, Галиција во 1975 година. ZARA се смета за најпознат и најдостаоен бренд. Во сопственост на ZARA се и голем број на „улични“ брендови како Massimo Dutti, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka и други. Во продолжение ви

Прочитај повеќе

10 убедливо најдобри летни стајлинзи, кои е многу лесно да ги „ископирате“

За оваа статија, инспирација ни беше секогаш беспрекорно облечената - Кјара Ферањи .Летото е долго, па нормално е за момент да изгубите инспирација за комбинирање на летните парчиња облека. Затоа, во продолжение ги издвоивме 10-те најубави летни комбинации од Инстаграм профилот на Кјара Ферањи. Влезете во експериментирање на различни стилови

Прочитај повеќе

N/A