Хостел од ланецот Generator, овојпат во Мајами!

Познатиот ланец на хостели, Generator, со веќе 13 објекти ширум Европа, овој пат реши да ги прошири своите граници и да отиде малку подалеку. А зошто подалеку да не бидат токму плажите на Мајами.

Прочитај повеќе

Ова парче мебел никогаш нема да ви се здосади!

Оваа година на Неделата за дизајн во Милано, беше презентирана софа, изработена од страна на меѓународната асоцијација за дизајн и иновации Карло Рати Асочати, со помош на Витра. Софата Lift-Bit е уникатен мебел што се трансформира од софа во столица, кревет, масичка, со други зборови во што вие ќе посакате. Ова парче мебел се состои од кластер

Прочитај повеќе

Хотел Кабуки: вкусoт на Јапонија во Сан Франциско, Калифорнија

Дизајниран од дизајнер за ентериер и компанијата за брендирање MARKZEFF, хотелот Кабуки неодамна беше реновиран, со нов ентериер инспириран од јапонските влијанија. Марк Зеф, директор на истоимената фирма, вели:

Прочитај повеќе

Casa Kids - модерно и креативно решение за детска соба!

Студиото за дизајн од Бруклин, Casa Kids, чија специјалност е дизјанирање и уредување на ентериер кои имаат мал проблем со просторот го промовира своето најново, креативно и модерно решение за мали детски соби.Инаку Casa Kids е познато по дизајнирање на кревети кои висат, креветчиња на спрат, несекојдневни бироа и слично а овој пат промовираат

Прочитај повеќе

„The Shoreline Hotel Waikiki“ - најкреативниот хотел на Хаваи!

Што е првото нешто што ви паѓа на памет кога ќе помислите на Хаваи? Прекрасни хотели, широки плажи, палми, венчиња од цвеќе, коктели, супер одмор, забави.Меѓутоа токму тие прекрасни хотели биле инспирација за Dan Mazzarini од дизајнерското студио BHDM Design да создаде нешто сосема поинакво и креативно. Ентериерот на овој кул хотел воопшто не ас

Прочитај повеќе

The Serafina Beach Hotel - рај во Порторико!

ICRAVE e студио за најразлични видови дизајни и проектирање стационирано во Њујорк. Нивниот домен на работа опфаќа дизајнирање и креирање на куќи и вили со базени, канцералии, осветлување за ентериери итн. Нивниот последен и најголем проект е реновирањето и комплетно дизајнирање на ентериерот и екстериерот на прекрасниот комплекс кој се наоѓа на с

Прочитај повеќе

N/A