Блог статии што го содржат тагот стил

10 работи кои не сте ги занеле за модиот гигант Yves Saint Laurent

Брендот е основан од страна на Ив Сеинт Лаурен и неговиот долгогодишен партнер Пијер Борже. YSL од своето постоење бележи големи успеси и достигнувања. Се смета за основоположник на уникатни парчиња како првите женски одела и деформираните потпетици. Во продолжение погледнете ги 10 работи кои не сте ги знаеле за YSL…

Прочитај повеќе

Најдобро облечени ѕвезди за минатата седмица!

Подгответе се за листа од најдобро облечени ѕвезди во текот на минатата седмица. Уловени на модните писти, промоции, разни настани, па дури и кога излегле на опуштена вечера со нивните партнери или пријатели.Украдете некоја идеја за вашето следно излегување или надградете го вашиот стил со интересен моден додаток.

Прочитај повеќе

10 работи кои не сте ги знаеле за модниот гигант MOSCHINO

MOSCHINO е италијански моден бренд, откриен во 1983г. од страна на Франко Москино.Модната куќа е специјализирана за изработка на аксесоари, торби, куфери и парфеми.Ова се 10 работи кои не сте ги знаеле, а може да ве интересираат за MOSCHINO…

Прочитај повеќе

N/A