Блог статии што го содржат тагот мода

Survival Constructions - џемпер кој ќе ви помогне да преживеете!

Во соработка со Claudine Pieters од Техничкиот универзитети во Ајндховен, Ева, креирала специјален џемпер кој детектира загадување на воздухот и во зависност од тоа го менува својот изглед.

Прочитај повеќе

10 работи кои не сте ги знаеле за модниот гигант ZARA

Брендот е основан од страна на Армансио Отега и неговата тогашна партнерка Росалиа Мера. Првата продавница на ZARA е отворена во Шпанија, Галиција во 1975 година. ZARA се смета за најпознат и најдостаоен бренд. Во сопственост на ZARA се и голем број на „улични“ брендови како Massimo Dutti, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka и други. Во продолжение ви

Прочитај повеќе

10 убедливо најдобри летни стајлинзи, кои е многу лесно да ги „ископирате“

За оваа статија, инспирација ни беше секогаш беспрекорно облечената - Кјара Ферањи .Летото е долго, па нормално е за момент да изгубите инспирација за комбинирање на летните парчиња облека. Затоа, во продолжение ги издвоивме 10-те најубави летни комбинации од Инстаграм профилот на Кјара Ферањи. Влезете во експериментирање на различни стилови

Прочитај повеќе

N/A