Блог статии што го содржат тагот совети

Познат психијатар открива како да се справите со сите препреки во животот!

Без оглед на изворот на вашата нервоза, никогаш не е предоцна да се справите со ситуацијата, и смирено да продолжите понатаму. Но, што ако сте соочени со проблем и не сте сигурни како да го надминете и да го решите?Секој од нас секојдневно се соочува со препреки, па затоа е важно да ја задржите главата исправена, без оглед на тежината на

Прочитај повеќе

11 работи кои сите љубители на чај треба да ги знаат

Чаеви имаат многу различни потекло. Повеќето чаеви (црн, зелен и бел) потекнуваат од растението Камелија и природно се богати со кофеин. Билните чаеви се мешавина од сушени билки, овошја или цвеќе како камилица или ехинацеа. Црвениот чај, со потекло од Јужна Африка, спаѓа во посебна категорија на растенија. 1.Совршената температура на водата вари

Прочитај повеќе

​Не ја оставајте косата влажна долго по миењето!

Овој мал ритуал што го практикувате е всушност виновен зошто вашата коса не е онаква каква што сакате да биде !Особено во лето, кога е топло, мислите дека и правите услуга на вашата коса со тоа што не ја сушите со фен, но напротив.

Прочитај повеќе

N/A