Популарни блог статии

Погледнете го новиот спот на Викторија Лоба за песната „Над Небото“

Викторија Лоба го промовираше новиот видео-спот сниман на Санторини за песната „Над Небото“ во соработка со Марга Сол и Darles Flow. Песната е испеана и на англиски јазик со насловот „FEEL IT“. Во продолжение погледнете ги видеата од двете верзии на песната на Лоба! Ние сме пријатно изненадени, што мислите вие?

Прочитај повеќе

11 работи кои сите љубители на чај треба да ги знаат

Чаеви имаат многу различни потекло. Повеќето чаеви (црн, зелен и бел) потекнуваат од растението Камелија и природно се богати со кофеин. Билните чаеви се мешавина од сушени билки, овошја или цвеќе како камилица или ехинацеа. Црвениот чај, со потекло од Јужна Африка, спаѓа во посебна категорија на растенија. 1.Совршената температура на водата вари

Прочитај повеќе

10 работи кои не сте ги знаеле за модниот гигант ZARA

Брендот е основан од страна на Армансио Отега и неговата тогашна партнерка Росалиа Мера. Првата продавница на ZARA е отворена во Шпанија, Галиција во 1975 година. ZARA се смета за најпознат и најдостаоен бренд. Во сопственост на ZARA се и голем број на „улични“ брендови како Massimo Dutti, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka и други. Во продолжение ви

Прочитај повеќе

N/A