Нови блог статии

Хостел од ланецот Generator, овојпат во Мајами!

Познатиот ланец на хостели, Generator, со веќе 13 објекти ширум Европа, овој пат реши да ги прошири своите граници и да отиде малку подалеку. А зошто подалеку да не бидат токму плажите на Мајами.

Прочитај повеќе

Заборавете на макаронс. Ова се моментално најпопуларните и најфотогенични колачи на Инстаграм

„Оџак торта“ е традиционален колач со потекло од Унгарија, и е совршена комбинација од сладолед и топол колач, а есента e право време кога да го пробате. И само да ве предупредиме, ако продолжите да се скролате надолу, веднаш ќе ви се отвори апетит да каснете нешто благо.Нешто вакво на пример ...

Прочитај повеќе

Познат психијатар открива како да се справите со сите препреки во животот!

Без оглед на изворот на вашата нервоза, никогаш не е предоцна да се справите со ситуацијата, и смирено да продолжите понатаму. Но, што ако сте соочени со проблем и не сте сигурни како да го надминете и да го решите?Секој од нас секојдневно се соочува со препреки, па затоа е важно да ја задржите главата исправена, без оглед на тежината на

Прочитај повеќе

N/A