Блог статии од Културна сфера

Погледнете го новиот спот на Викторија Лоба за песната „Над Небото“

Викторија Лоба го промовираше новиот видео-спот сниман на Санторини за песната „Над Небото“ во соработка со Марга Сол и Darles Flow. Песната е испеана и на англиски јазик со насловот „FEEL IT“. Во продолжение погледнете ги видеата од двете верзии на песната на Лоба! Ние сме пријатно изненадени, што мислите вие?

Прочитај повеќе

ПредлогФилм - Peppermint!

Замислете еден сосема нормален и обичен ден. Одите на кратка прошетка со вашето семејство и одеднаш се исчезнува и се што знаете се менува. Најголемата трагедија е што вашето семејство е крволочно убиено, а системот прави се за да ги прикрие вистинските злосторници. Што би направиле Вие? Погледнете што прави Џенифер Гарнер, во меѓувреме, во нејзин

Прочитај повеќе

Важни вести од Холивуд

Американската академија за филмска уметност и наука објави дека ќе ја скрати годишната церемонија за доделување на Оскари за 2018 година, поради критиките од јавноста дека премногу долго трае и ќе воведе нова категорија на награда за најпопуларниот филм на годината."Промените доаѓаат", изјави американската академија на Твитер, која ги доделува

Прочитај повеќе

N/A