Блог статии од Совети

Кои физички вежби се дозволени за време на бременоста?

Соодветната исхрана и физичка активност за време на бременоста придонесува за правилен развој на бебето. Експертите советуваат како правилно да се практикуваат физичките активности за време на бременоста ... Вежбањето за време на бременост е добро за вас, како и за вашето бебе. Затоа е препорачливо редовно да се практикува ако сé е во ред со

Прочитај повеќе

Познат психијатар открива како да се справите со сите препреки во животот!

Без оглед на изворот на вашата нервоза, никогаш не е предоцна да се справите со ситуацијата, и смирено да продолжите понатаму. Но, што ако сте соочени со проблем и не сте сигурни како да го надминете и да го решите?Секој од нас секојдневно се соочува со препреки, па затоа е важно да ја задржите главата исправена, без оглед на тежината на

Прочитај повеќе

6 навики на луѓето кои успешно ги менаџираат своите финансии

Секој од нас знае барем еден пријател чии финансии изгледаат совршено средени. Тие скоро секогаш ја знаеат точната сума во нивната банкарска сметка, никогаш не се под притисок да се чека на првиот ден од месецот да добијат плата.Сите ние би сакале да припаѓаме на оваа моќна група, н таквото знаење не доаѓа само по себе. Добра вест е дека со малку

Прочитај повеќе

N/A