Резултати од пребарувањето 'лето'

Комични илустрации за другата страна на летото!

Прекрасно лето, топло време, пријатели, одмор, забава. Прекрасен период во кој создавате спомени кои траат засекогаш. Но, секоја приказна има две страни, па така и оваа летната. Во лето, исто така е пеколно жешко, помалку лепливо и повеќе ароматично. Токму таа, друга страна на летото ги инспирирала овие илустратори да ги создадат следните комични

Прочитај повеќе

Креации на Virgil Abloh за Louis Vuitton пролет/лето 2019!

Дами и господа и сите оние која ја обожаваат модата! Ова е нешто за кое вреди да одвоите и повеќе од две минути време. Вчера, како дел од рамките на Париската модна недела, американскиот дизајнер Virgil Abloh кој истовремено е уметнички директор на брендот Louis Vuitton, ја преставил својата колекција за мажи за сезоната Пролет/Лето 2019.

Прочитај повеќе

10 начини како да ги комбинирате тексас сукњите ова лето

Тексас сукњите се дефинитивно омилена лето облека на сите трендсетерки, па инспирирани од нив, решивме да издвоиме за вас десет начини како да ги искомбинирате.Мини здолништата од темен, светол тексас, никогаш не излегуваат од мода. Овие парчиња се лесни за комбинирање, за секаква пригода, а и пријатни за носење. Сигурно и вие имате дома некоја

Прочитај повеќе

N/A