Блог статии од месец Јули, 2018

Водопад на облакодер во Кина!

Можеби една од најфасцинантните работи кои ги создала природата се токму водопадите. Луѓето секојдневно патуваат и минуваат илјадници километри токму за да ги посетат најпознатитее водопади ширум светот. Но, градежна компанија од Кина, Guizhou Ludiya Property Management, добила несекојдневна идеја, да изгради водопад на облакодер. И додека светот

Прочитај повеќе

6 познати дами кои станале мајки благодарение на IVF

Во последниве 40тина година една од најпопуларните и најдобри методи која им помогнала на повеќе од милион жени да станат мајки е вештачкото ин витро оплодување кое станува се поактуелно како начин за сите оние кои се справуваат со проблеми при зачнувањето. И досега сигурно сте слушнале еден куп приказни како патот е долг и трнлив, но задоволствот

Прочитај повеќе

10 убедливо најдобри летни стајлинзи, кои е многу лесно да ги „ископирате“

За оваа статија, инспирација ни беше секогаш беспрекорно облечената - Кјара Ферањи .Летото е долго, па нормално е за момент да изгубите инспирација за комбинирање на летните парчиња облека. Затоа, во продолжение ги издвоивме 10-те најубави летни комбинации од Инстаграм профилот на Кјара Ферањи. Влезете во експериментирање на различни стилови

Прочитај повеќе

N/A