Блог статии од месец Јуни, 2018

Џазмин Робинс- плус сајз модел кој плени со самодоверба

Џазмин Робинс е америчка модна блогерка и трендсетерка. Својата кариера ја започнува како видео продуцент во светскиот гигант Buzzfeed.На модната писта Џазмин прв пат се појавува на Њујорчката модна недела во 2016 како плус сајз модел на модната куќа Stuzo. Своите несекојдневни колоритни комбинации и карактеристични make up изгледи ги претставува

Прочитај повеќе

Escape room во винарија! Соба од која нема да сакате да излезете!

Замислете дека сте затворени во просторија која се наоѓа во винарија и се што вие треба да правите е бесконечно да решавате загатки со вашите пријатели, а винаријата за секоја решена загатка ќе ви дава чаша вино, вкусна пршута и старо сирење со доминантен вкус.

Прочитај повеќе

За Добро Утро - музеј на појадокот во Salt Lake City!

Ако и вие сте едни од оние на кои појадокот им е омилен оброк и се разбира, исто онолку колку што едвај чекате да го изедете, едвај чекате да споделите слика од него на вашите социјални мрежи, тогаш овој музеј е како создаден за вас.

Прочитај повеќе

N/A