Блог статии од месец Maj, 2018

Кој модел на костум за капење е хит оваа сезона?

Девојките во вишок килограми ќе можат да го сокријат она што не успеале да го симнат пред летото, а оние со витка става ќе можат да ги отцртаат своите облини.Оваа сезона се повторно хит едноделните костуми за капење, еднобојни, шарени, со додатоци и без.Ова го потврдија и моделите на социјалните мрежи кои секојдневно објавуваат фотографии,

Прочитај повеќе

Омилениот оброк на Одри Хепберн. Рецепт од познатата актерки за шпагети во сос од домати

Легендарната актерка Одри Хепберн била позната актерка, танчерка, филантроп, но помалку е познато дека била позната во кругот на семејството по храната што ја подготвувала. Во една од биографиите на актерката, нејзиниот син, Шон Хепберн Ферер, ја опишува Одри како "сериозен зависник" на јагленохидратите. Во една од биографиите на актерката,

Прочитај повеќе

Научете да ги читате луѓето. Тајни агенти откриваат како!

Ако се држите до овие принципи, можеда се подобрат вашите вештини за набљудување и способност да се разберат луѓето, а тоа ќе ви овозможи поефикасна и подобра комуникација. Способноста за читање на други луѓе може значително да ви помогне во комуникацијата. Лара Кај, која работела 23 години како агент на ФБИ

Прочитај повеќе

N/A