Блог статии од месец Април, 2018

Billboard шпански музички награди! Мода и заразен ритам!

Синоќа во Лос Анџелес, во центарот за настани Mandalay Bay, традиционално се одржа овогодинешната манифестација организирана од Billboard во име на шпанските музички награди. Шоуото започна синоќа во 8 часот, а го пренесуваа меѓународните телевизии Telemundo и Universo. И како што тоа само шпанците знаат и умеат да го направат шоуто изобилуваше

Прочитај повеќе

Внимавајте, по следната расправија вашето дете можеби ќе отпатува во Бали!

Неверојатна но вистинита приказна која им се случила на едно автралиско семејство.Имено нивниот 12 годишен син, Дру, после расправијата со родителите нашол мошне несекојдневен начин да се тргне настрана од сите „проблеми“ и да се одмори.

Прочитај повеќе

Ова лето, експериментирајте со цветни и колоритни дезени!

Ако ги следите модните трендови и последните парчиња гардероба креирани од модните куќи на Версаче и Долче и Габана ќе забележите дека нивните нови колекции се преполни со колоритни принтови комбинирани со едноставни бои како црната и белата. Па, ако можат тие, можете и вие да експериментирате со Вашиот избор на аутфит и да изгледате модерно, урбан

Прочитај повеќе

N/A