Блог статии од месец Март, 2018

Модни совети: Комбинирајте фармерки и кожна јакна

Ако зборуваме за нешто што никогаш нема да излезе од мода, тоа се дефинитивно добри фармерки и квалитетна кожна, во која треба да инвестирате. Познатите модели и модни инспирации, кога не се облечени во вечерни тоалети, обожаваат да се прошетаат по улиците опуштено, во фармерки и кожна јакна. Веруваме дека оваа комбинација ја носите и вие, но

Прочитај повеќе

Заблуди за италијанската кујна! Што е точно а што не е?

Кога ќе помислите на Италија, сигурно веднаш на памет ви доаѓаат сите вкусни италијански специјалитети кои сте ги пробале. Има нешто посебно во италијанската кујна и нивниот специфичен пристап кон храната.Али Лараиа , сопственик на италијанскиот ресторан „Тhe Sosta“ во Њујорк, објаснува кои работи се точни, а кои работи се се тотална заблуда.

Прочитај повеќе

Утринска гимнастика за Вашиот мозок!

Обидете се да ги решите овие 14 оптички загатки и размрдајте го Вашиот мозок. Потоа фрлете се на работа и се ќе ви изгледа полесно :) Решениата од сите сликички ги има под нив, но најпрво, потрудете се сами, без ѕиркање.

Прочитај повеќе

N/A