Блог статии од месец Февруари, 2018

Лоши навики на хороскопските знаци, кои тешко дека можете да ги искорените

Бидејќи секој хороскопски знак има различен карактер и особини, секој од нив има лоши навики кои е многу тешко да се искоренат. Но, кога овие навики стануваат дел од секојдневниот живот, се навикнуваме на нив, па тешко е да се забележи дека ги имаме воопшто. Но, еве еден список на лоши навики на секој хороскопски знак. Кажете дали сме во правo?!

Прочитај повеќе

Фотографка прави интимни фотографии со странци кои штотуку ги запознава! Погледнете!

„Lifeconstruction“, навидум e проект кој изобилува со фотографии на парови кои споделуваат со вас дел од својата интима. Интересно и уникатно е тоа што самата фотографка е дел од сите фотографии на кои позира со странци кои ги запознава само неколку минути пред снимањето.И покрај тоа што се работи за комплтно странци, фотографиите, всушност ве тер

Прочитај повеќе

„Red Sparrow“ – новото ремек дело на Џенифер Лоренс!

Оваа девојка има опасна интуиција кога станува збор за избор на добар филм.Од нејзиното појавување во Hunger Games, преку Silver Lining Playbook, улога која и донесе Оскар, до маестралната изведба во Serena, Passengers, Joy, Mother, итн, Џенифер Лоренс овој пат повторно го расфрла својот неоспорен талент по филмското платно.

Прочитај повеќе

N/A