Блог статии од месец Јули, 2017

Смути од јагоди: Три едноставни рецепти кои вреди да ги знаете

Смутито е витаминска бомба што врши детоксикација на организмот, дава енергија, помага во намалувањето на килограмите и го зајакнува имунитетот. Јагодата е извор на витамин Ц, железо, натриум, растителни влакна, калиум, фолна киселина, магнезиум, витамин А, витамин Б6 итн.

Прочитај повеќе

Винарија под вода во Хрватска

На само еден час северно од Дубровник, љубителите на виното можат да ја посетат винарската визба Edivo Vina и да го пробаат нејзиното уникатно вино. Во оваа единствена винарија, виното се „старее“ во морето.

Прочитај повеќе

Ако се најдете на Кипар, овие плажи мора да ги посетите

Кипар е трет по големина остров на Средоземното Море, познат како остров на љубовта. На Овој остров можете да најдете многу плажи со „сино знаме“ на кои ќе уживате 340 денови во годината.Главен град во државата е Никозија (Левкозија), официјален јазик е турскиот јазик, а најбројна религија е Исламот .

Прочитај повеќе

N/A