Блог статии од месец Февруари, 2017

Зошто Дизни ликовите носат бели ракавици?!

Дали и вие, љубители на цртаните филмови на Волт Дизни, сте забележале и некогаш сте се запрашале, зошто дизни ликовите носат бели ракавици?!

Прочитај повеќе

Танцувајте на „Can't stop the feeling“ со вашите омилени ѕвезди!

Погледнете го одличниот настап на Џастин Тимберлејк изведувајќи ја „Can't stop the feeling“ на чиј ритам ниту Холивуд не останува рамнодушен.

Прочитај повеќе

Мода, стил и гламур на едно место!

Синоќа во театарот Долби се одржа 89то издание на најлгамурозната манифестација во филмската, модната и музичката индустрија. Пропратена со неколку гафови, случајни грешки, многу музика, еден куп ѕвезди и многу забава заврши уште една оскаровска ноќ. Погледнете како изгледаа вашите омилени актери на црвениот тепих.

Прочитај повеќе

N/A