Блог статии од месец Октомври, 2017

Работи што треба да ги знаете пред да го купите невестинскиот фустан од соништата

Кажавте ДА, сега се планира свадбената прослава. Моментот на избирање венчаница би требало да биде најмагичниот момент во вашиот живот, но за многу невести ова е повеќе стресен момент отколку уживање. Нормално е, секоја невеста премногу размислува пред да ја одбере својата венчаница и дава се' од себе да изгледа

Прочитај повеќе

Ритуали за кожата на лицето кои морате да ги применувате

Ако сакате да го задржите вашиот младешки изглед што е можно подолго, тогаш мора да се грижите за вашето лице. Тоа е единственото лице што ви е доделено за до крајот на животот. За да ви помогнеме и мотивираме да ги зачувате или измените вашите навики на чистење на лицето, направивме една листа со распоред како би требало да го негувате лицето

Прочитај повеќе

Парчиња облека кои мора да ги имате во есен и зима

Есента ги засени и спакува вашите омилени летни парчиња облека, и ја претвори вашата соба и гардеробер во рај за џемпери, кебиња и зимска атмосфера.Тимот на navlechise.mk, за вас ги издвои 8-те парчиња облека кои мора да ги имате во овие ладни денови.Бидете стоплени и модерни!

Прочитај повеќе

N/A