Бидете секогаш во тек со новите содржини на НАВЛЕЧИ СЕ. Следете нè на ИНСТАГРАМ, ТВИТЕР и станете фанови на нашата ФЕЈСБУК страница.

Од фармерки во гардероберот никогаш доста!

Од фармерки во гардероберот никогаш доста! Но, во принцип, ако добро размислите ќе сфатите дека има три модели од кои не се одвојувате, или народски кажано тие парчиња ви се пери-носи. 


Тесни фармерки

Темни или светли тесните фармерки се парче облека кое никогаш не здосадува. Тие се идеални за дневни и вечерни комбинации. Можат да се комбинираат со апсолутно сè. Тие изгледаат убаво со патики и чизми, а ако ги носите со високи потпетици тогаш  сте подготвени за вечерно излегување! На кратко: тие се вечни! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

VENOM WAS SIIIICK!!! 🖤🖤🖤🔥🔥🔥 @venommovie @sonypictures

A post shared by Taylor Hill (@taylor_hill) on


Обични фармерки

Во плакарот на секоја девојка, треба да има неколку релаксирани, пошироки, обични фармерки кои не се многу впечатливи. Со џемпер во зима, маица во лето, вие уживате кога сте во ова парче. Удобно ви е,а истовремено изледате
модерно и кул.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

If you could be doing anything right now, what would it be?

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on


„Совршените“ фармерки

Секој од нас го има оној пар фармерки кои совршено „лежат“ на вашето тело. Ги обожавате и постојано ги носите. Не е важно дали овој модел е трендовски или не; дали е нов или не ... Овие се оние кои се најдобри за вас и кои најмногу ги обожавате. Без разлика дали тие се тесни, широки, светли, темни, шарени ... тоа е сосема неважно. Запомнете едно нешто: кога ќе најдете фармерки кои совршено ви стојат, веднаш купете ги! 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

On my way ✈️ Milan 👉🏻 Paris #travel #diorbag

A post shared by ANNABELLE FLEUR (@vivaluxuryblog) on

Поврзани блог статии

Бидете секогаш во тек со новите содржини на НАВЛЕЧИ СЕ. Следете нè на ИНСТАГРАМ, ТВИТЕР и станете фанови на нашата ФЕЈСБУК страница.
N/A