Бидете секогаш во тек со новите содржини на НАВЛЕЧИ СЕ. Следете нè на ИНСТАГРАМ, ТВИТЕР и станете фанови на нашата ФЕЈСБУК страница.

Погледнете го новиот тренд на патување – „Glamping“

Ако сте љубители на природата, но не сте воодушевени од идејата да се разбудите под отворено небо во шатор за кампување овој нов тренд е создаден за вас.
Во последно време по сите сајтови и блогови за патување се повеќе се провлекува зборот Glamping составен од двата збора кои наједноствано во опишуваат овој нов тренд, микс од гламур и кампување.
Заборавете на изместени шатори, инсекти, силен ветер, превисоки температури и сите непријатности со кои морате да се соочите при кампување. Овие кампови имаат клими, пространи соби, удобни кревети, удобни столови за релаксација, приватни бањи и што уште не.
Glamping е само потврда дека две навидум недопирливи работи како гламурот и луксузот и природата можат да се спојат и да создадат совршен концепт за одмор.
Погледнете неколку од идеите како изгледаат новите места за престој и слободно излажете дека не ви се допаѓаат.
 

Поврзани блог статии

Бидете секогаш во тек со новите содржини на НАВЛЕЧИ СЕ. Следете нè на ИНСТАГРАМ, ТВИТЕР и станете фанови на нашата ФЕЈСБУК страница.
N/A