Погледнете го новиот спот на Викторија Лоба за пес... 07.11.2018 Викторија Лоба го промовираше новиот видео-спот сниман на Санторини за песната „Над Небото“ во соработка со Марга Сол и ... Види детали
Титаник II повторно ќе заплови во 2022 година 26.10.2018 На почетокот на 20-тите години, бил направен, како што на сите им е добро познато прекуокеанскиот брод, долг 269 метри... Види детали
Од фармерки во гардероберот никогаш доста! 18.10.2018 Од фармерки во гардероберот никогаш доста! Но, во принцип, ако добро размислите ќе сфатите дека има три модели од кои не... Види детали
Кои физички вежби се дозволени за време на бремено... 12.10.2018 Соодветната исхрана и физичка активност за време на бременоста придонесува за правилен развој на бебето. Експертите сове... Види детали
ПредлогФилм - Peppermint! 11.10.2018 Замислете еден сосема нормален и обичен ден. Одите на кратка прошетка со вашето семејство и одеднаш се исчезнува и се шт... Види детали
Survival Constructions - џемпер кој ќе ви помогне ... 11.10.2018 Во соработка со Claudine Pieters од Техничкиот универзитети во Ајндховен, Ева, креирала специјален џемпер кој детектира ... Види детали
Хостел од ланецот Generator, овојпат во Мајами! 11.10.2018 Познатиот ланец на хостели, Generator, со веќе 13 објекти ширум Европа, овој пат реши да ги прошири своите граници и да ... Види детали
Заборавете на макаронс. Ова се моментално најпопул... 08.10.2018 „Оџак торта“ е традиционален колач со потекло од Унгарија, и е совршена комбинација од сладолед и топол колач, а есента... Види детали
Познат психијатар открива како да се справите со ... 19.09.2018 Без оглед на изворот на вашата нервоза, никогаш не е предоцна да се справите со ситуацијата, и смирено да продолжите пон... Види детали
Ова парче мебел никогаш нема да ви се здосади! 18.09.2018 Оваа година на Неделата за дизајн во Милано, беше презентирана софа, изработена од страна на меѓународната асоцијација з... Види детали
Среќата се вика СЕСТРА! 11.09.2018 Резултатите за послободното однесување на мажите во интеракција со жените се објаснуваат со фактот дека присуството на д... Види детали
Животни ситуации кои сигурно не ги очекувавте! 05.09.2018 Животот е полн со изненадувања. Понекогаш кога најмалку очекувате работите тргнуваат во погрешен правец. Но, овие луѓе д... Види детали
Види ги сите нови блог статии
N/A